Dieta po jejímž skončení nepřiberete?

Normálně máte, nebo spíše nemáte, nějaké stravovací návyky. Jíte určité věci, které mají nějaký efekt na vaše tělo. Pokud se pustíte do diety, pravděpodobně nejste se svým tělem spokojeni a tedy jídlo, které tělu dodáváte ho dělá tlustým. Dietou získáte nějaké stravovací návyky a změna jídelníčku se projeví úbytkem tuku. Dosáhli jste svého cíle a co teď? Jaká dieta vám zaručí, že vše nepřiberete zpět? Odpověď je lehce zneklidňující, ale zároveň zcela logická. Žádná. Alespoň v případě, že se ke svým původním návykům vrátíte. Proto zcela postrádají smysl různé krátkodobé redukční diety v delším časovém horizontu. Pokud chcete zhubnout do plavek, takováto dieta vám může pomoci. Počítejte ale, že v zimě budete zase s váhou zpět, ne-li hůř díky jo-jo efektu. Je to jednoduchá rovnice : špatné stravovací návyky = tuk. A je jedno jakou dietu jste předtím absolvovali. Nárůst váhy se samozřejmě dá regulovat i cvičením nebo doplňky, ale svoje předchozí návyky musíte bezpodmínečně změnit,pokud nechcete vypadat jako dřív. Dává to smysl, ale přijde mi, že si to hodně lidí neuvědomuje.

A to je důvod proč svojí dietu vlastně nepovažuji za dietu, ale snažím se vytvořit si dlouhodobě udržitelný model, což se mi zatím daří.

Dnes se mi běželo zase o trochu lépe. Zvolil jsem volnější tempo, které mě ale na tak krátkou vzdálenost nedokázalo unavit, tak jsem ho zakončil mírnějším sprintem. Zítra bych se mohl pokusit uběhnout 2km tímto volnějším tempem, tak jsem zvědavej.

Dieta neporušena, zacvičil jsem si a vypil přes 3l vody. Cool.

unnamed (1)

 

Facebook komentáře

2 komentáře u „Dieta po jejímž skončení nepřiberete?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *