Archiv rubriky: Nezařazené

Den blbec

Dnešek začal přímo skvostně. Ráno zazvonil budík a já jsem v tu chvíli doufal, že umřu. Nevyspalost, nulová energie a jako bonus mi bylo na zvracení. Za to jsem si ostatně mohl sám. Měl jsem předchozí noc skvělej nápad si udělat o půlnoci půl kila mletýho a k tomu domácí česnekovou majonézu a snažil se to všechno sníst. Dopadlo to tak, že jsem se přesunul na gauč, kde jsem úspěšně upadnul znovu do komatu a odkládal budík tak dlouho, než mi zbývalo asi 10 minut do odchodu. Takže jsem ráno ani neběhal, ani necvičil. Ani s jídlem to nebyla žádná sláva a i když jsem dietu neporušil, pauza mezi jídly byla delší než 4 hodiny. Celej den jsem neměl moc dobrou náladu a jak den začal, tak taky pokračoval.

ALE !!!

Řekl jsem si, že to tomu tlusťochovi nedaruju. Nasral jsem se a šel večer běhat. Říkal jsem si, že 1 km nic neni. Tak jsem si jich dal 6. A musim říct, že mě to neskutečně bavilo a všechnu negaci převálcovalo. Zrovna jsem se dneska bavil s kamarádem, že bych chtěl do měsíce uběhnout 5km a do 3 měsíců 10. Tak, že bych těch 10 km dal do měsíce? No uvidíme…

Dieta po jejímž skončení nepřiberete?

Normálně máte, nebo spíše nemáte, nějaké stravovací návyky. Jíte určité věci, které mají nějaký efekt na vaše tělo. Pokud se pustíte do diety, pravděpodobně nejste se svým tělem spokojeni a tedy jídlo, které tělu dodáváte ho dělá tlustým. Dietou získáte nějaké stravovací návyky a změna jídelníčku se projeví úbytkem tuku. Dosáhli jste svého cíle a co teď? Jaká dieta vám zaručí, že vše nepřiberete zpět? Odpověď je lehce zneklidňující, ale zároveň zcela logická. Žádná. Alespoň v případě, že se ke svým původním návykům vrátíte. Proto zcela postrádají smysl různé krátkodobé redukční diety v delším časovém horizontu. Pokud chcete zhubnout do plavek, takováto dieta vám může pomoci. Počítejte ale, že v zimě budete zase s váhou zpět, ne-li hůř díky jo-jo efektu. Je to jednoduchá rovnice : špatné stravovací návyky = tuk. A je jedno jakou dietu jste předtím absolvovali. Nárůst váhy se samozřejmě dá regulovat i cvičením nebo doplňky, ale svoje předchozí návyky musíte bezpodmínečně změnit,pokud nechcete vypadat jako dřív. Dává to smysl, ale přijde mi, že si to hodně lidí neuvědomuje.

A to je důvod proč svojí dietu vlastně nepovažuji za dietu, ale snažím se vytvořit si dlouhodobě udržitelný model, což se mi zatím daří.

Dnes se mi běželo zase o trochu lépe. Zvolil jsem volnější tempo, které mě ale na tak krátkou vzdálenost nedokázalo unavit, tak jsem ho zakončil mírnějším sprintem. Zítra bych se mohl pokusit uběhnout 2km tímto volnějším tempem, tak jsem zvědavej.

Dieta neporušena, zacvičil jsem si a vypil přes 3l vody. Cool.

unnamed (1)

 

Týdenní shrnutí

Přišel čas zhodnotit svůj předešlý týden plný bolesti a odříkání.

Běh

Zase tak hrozný to nebylo a běh se pomalu stává mojí rutinou. Ani jednou jsem nevynechal. To jsem možná upřímně ani nečekal, ale málo věcí vám udělá větší radost, než že překvapíte sami sebe. Mám ze sebe dobrej pocit a tak se musím poplácat po rameni. Je to jen začátek, ale zdá se slibný.

Zjistil jsem, že budu muset svoje běžecký tréningy trochu poupravit, aby šla váha dolů. Běhat delší dobu, pomaleji a v určité tepové frekvenci. Tohle každopádně začnu praktikovat až budu mít k dispozici měřič tepové frekvence, Rád bych začal do 2 týdnů. Zítra se pokusím trochu zvolnit a prodloužit trasu, Uvidíme.

Z běhu mám čím dál tím lepší pocit a poctivě se protahuju před i po tréningu. Rozhodně doporučuju.i při kratších vzdálenostech.

Jídlo

Ani jednou jsem dietu neporušil, ale s jídlem to může vždy být lepší. Plánuju přidat víc zeleniny, víc si vařit a taky se pokusím do budoucna vyvarovat přestávkám mezi jídly přes 4 hodiny, což se mi občas (ne)povede.

Taky pít bych měl víc. Ty 2 litry sice skoro vždy dám, ale tak nějak nepravidelně. Přes den v práci piju hodně, pak je to ale horší. Takže další z mých cílů do dalšího dne bude vypít alespoň 3 litry vody denně a pít po celý den.

Cvičení

Pomalu ale jistě. Heslo, kterým se řídím u cvičení kliků a dřepů. Cvičím vždy po běhu a každý den přídám 1 opakování u každýho cviku. Během týdne hodlám přidat ještě pár cviků.

Závěr

Celkově svůj uplynulý týden hodnotím jako velice úspěšný a mohl by znamenat předzvěst konce mýho špekounství.

A cíle na tento týden :

 • každý ráno vyběhnout
 • uvařit alespoň 1 jídlo kromě snídaně
 • vypít 3 litry vody denně
 • každý ráno se protáhnout a zacvičit si
 • přidat 1 opakování každý den
 • přidat alespoň 2 cviky
 • neporušit dietu
 • jíst maximálně po 4 hodinách
 • Běh

 

Další den

Dneska jsem si konečně trochu přispal, což je jedna z mých oblíbených činností, kterou bych se rád do budoucna živil. Ale moc to nevidim.

Včerejší jídlo a pivo bylo při běhu trochu znát, ale nic co bych nezvládl a bylo to celkem příjemný.

Dneska jsem kromě běhu byl i odstrašovat lidi od nezdravýho jídla svým velrybím vzezřením a zaplavat si v aquaparku, takže aktivity bylo o něco víc než obvykle. 

Ve cvičení pokračuju. Zase jsem si přidal a věnoval víc pozornosti strečinku.

Zítra si se mnou půjde zaběhat přítelkyně (aspoň teď to tvrdí), tak jsem zvědavej jestli mi uteče. 

Cheat Day

Dnes mám svůj den. Cheat day. Den, kdy neplatí žádná pravidla, den, kdy se mi plní ty nejdivočejší sny plný zmrzliny, kinder buena a piva.

Běh je každým dnem lehčí, příjemnější a zábavnější. Jako já. Hehe.

Přidal jsem si 1 klik a 1 dřep a zvládnul to. WOW.

Jsem zvědavej jak se mi poběží zítra po tom pivu. Držte mi palce. Teď se zase budu muset vrátit k tomu pivu, ať mu není smutno, tak zatím.

Pocity

Dnes ráno se mi běželo mnohem příjemněji než včera. Zvolil jsem poklidnější tempo a oproti včerejšku jsem si to užil. Proto je nebezpečný si ze začátku dávat velký cíle. Kdybych si dal za cíl od prvního dne každý den uběhnout 5 km, asi bych to zvládnul, ale byl by to pravděpodobně můj poslední běh. Proto začněte od minima. Taky jsem zjistil, že bych měl dávat větší prostor strečinku. Při výběhu mě začal bolet sval na noze, ale naštěstí jsem to po chvilce rozběhal.

Dietu zatím držím poctivě a je to čím dál lepší. Možná se pokusím některá jídla rozdělit na půlku a jíst je po 2 hodinách. Dále mám v plánu zvýšit objem porcí, protože i když nejím úplně nejmíň, pořád by to chtělo přidat.

Na konci týdne ho budu vždy hodnotit. Co se mi povedlo, co ne, jaký byly příčiny a co by s tím šlo dělat.

Upravil jsem trochu svůj úkol a to tak, že ke každému dřepu a kliku každý den přidám 1 další. Uvidíme kam až se dostanu. Jinak zatím úkoly nechávám stejný.

Dneska jsem přemýšlel nad pocitem “hubenosti“. To je pocit, kdy zhubnete třeba kilo a reálně to ani není poznat. Vy to ale fyzicky cítíte a cítíte se líp, hubenější. Reálně jste pořád to tlustý prase, ale tenhle pocit nám pomáhá držet se a neztrácet motivaci. Nebo já to tak aspoň mám.

 

Rada na závěr : Vezměte to tlustý líný prase v sobě na porážku a užívejte si to. Bojujte s pochybama, překonávejte sami sebe. Pozitivní pocity zaručeny.

Odměňujte se za své úspěchy

Dnes jen ve zkratce, jelikož zítra vstávám v 5:30, což je úžasný a už vidím, jak se budu ráno těšit na běh.

Samozřejmě jsem zase levou zadní zvládnul všechny svý denní úkoly a vše zatím jde podle plánu. Než se mi zase pokusí vesmír zhatit plány, a on se pokusí. Snad se s nim nějak domluvim. Je to celkem rozumnej chlapík.

Jako důkaz svýho nepříjemnýho souboje s leností a obezitou přidávám zase foto.Zvládnul jsem téměr kilometr! A dokonce s vyšší průměrnou a maximální rychlostí. To sice nebylo v plánu, ale když rozhejbu svůj megatunovej ničící stroj, nedá se jen tak zastavit a lidi musej odskakovat z cesty!


Na zítra úplně stejný úkoly, tak mi držte palce.

 Dneska jsem si koupil 2 příchutě do elektronický cigarety jako odměnu. Odměny jsou důležitý pro motivaci. Motivace je základ, tak jí podpořte a dopřejte si malou radost. Samozřejmě žádný dorty, vy tlusťoši. Pokud je pro vás jedinou odměnou jídlo, tak se udusíte vlastním tukem a to je dobře, protože tlustý lidi zabíraj hodně místa a smrděj. A jsou tlustý. Takže tak.

Zatím to jde…

Tak jsem dnes úspěšně dokončil veškeré úkoly, který jsem si předsevzal. Oběhnul jsem dokonce celej blok. Ale cílem bylo vyběhnout, to se zdařilo. Ráno jsem stihnul i nějaký ty kliky a dřepy a za celej den neporušil dietu.

Uplně cejtim jak mi sádlo kape z těla. Za chvilku budu krásnej hubeňour. Zatim jsem krásnej tlusťoch.

Závazky na zítra si dám zatím stejný :

 • Zase vyběhnout a možná se pokusit překonat svůj dosavadní  neuvěřitelný rekord
 • Ráno si zacvičit
 • Neporušit dietu
 • Bejt krásnej

Pokud byste se chtěli přidat k tlustoprdský skupině a sdílet průběh, napište mi. Pár tlouštíků už hubne se mnou, tak budu postovat jejich výsledky.

Přikládám i důkaz. Uběhnul jsem neuvěřitelných 660m. Šílenost.


Dieta – jak na to?

Nízkosacharidová dieta dle Tima Ferrisse 

Pro všechny tlouštíky, kterejm se pořád zmenšuje oblečení jako mně jsem vypsal  nějaký poznámky z diety kterou držím. Je to z knihy 4 Hodinové tělo od Tima Ferrisse. Jestli chceš bejt tlustej, tak nečti.

 • Ihned po probuzení nejméně půl litru ledové vody.
 • Snídaně maximálně do 1 hodiny po probuzení, ideálně však do 20 minut. (Čím dříve, tím lépe)
 • Snídaně by měla být největším (nejbohatším na proteiny) jídlem dne.
 • Jídlo 4-5 X denně. (cca každé 4 hodiny) ale dovolené potraviny jezte klidně i mezi jídly
 • Povolené potraviny je možno jakkoliv kombinovat a možno je jíst dle libosti a v libovolném množství. (Zase platí, že čím více, tím lépe)
 • Používejte koření a česnek.
 • K pití je povoleno pít vodu( doporučuji s citronem), neoslazenou kávu bez mléka, neoslazený čaj atd.. (Nic, co by obsahovalo cukr, nebo umélé sladidla)
 • Umělá sladidla jsou také zakázána( i přírodní jako nektar z agáve), ačkoliv neobsahují žádné kalorie, zvyšují citlivost na inzulin, což znamená tloustnutí.
 • Platí, že to, co není povoleno, je zakázáno.

Povolené potraviny

 • Luštěniny ( ty jsou důležité pro dostatek energie, zařaďte je proto do jídelníčku alespoň 2X denně):
 • Fazole (černé, nebo červené – ne bílé)
 • Čočka
 • Zelenina (jakákoliv)
 • Vejce
 • Maso ( jakékoliv)

 

 • Pokud nestihnete vařit, dobrá náhražka na cesty jsou ořechy ( nejlépe para, vlašské, lískové), ale místo 1 jídla si jich dejte maximálně 10-15 (hrst)
 • Veškeré ovoce je zakázáno, stejně tak jako cokoliv co obsahuje mouku,obiloviny, pečivo, brambory, těstoviny, kuskus atd.
 • Olej nevadí, ale spíše olivový než slunečnicový.(nedoporučuji dělat vejce na olivovém oleji)
 • Doporučuji brát nějaké komplexní vitaminy, klidně v o něco větším, než předepsaném množství. Nedostatek nějakého vitaminu ( například hořčíku, draslíku, nebo vitaminu C) by mohl blokovat hubnutí.
 • Přes den pijte alespoň 2l vody. Zvýšená činnost jater, kterou dostatečná hydratace způsobí, pomůže ztrátě tuku.
 • Obecné při této dietě platí, že čím více jídlo obsahuje tuku a proteinu, tím lépe pro hubnutí.
 • Cvičení je dobrovolné, nikoliv nutné.( frekvence více než 3 X týdně by mohla být spíše kontraproduktivní)
 • Je dobré si vybrat cca 5 jídel a ty stále opakovat.
 • 1 den v týdnu ( měl by být pokud možno stejný)můžete konzumovat naprosto cokoliv v jakémkoliv množství ( ale až po snídani, která bude dle diety). V tento den naberete váhu navíc, která by se měla cca do 2 dnů ztratit. Jde pouze o vodu v těle, nikoliv o tuk.
 • Každý den se važte a výsledky si zapisujte, pokud je úbytek tuku menší než 1.5 kg týdně, děláte něco špatně.(naopak 3-4 kg týdně je běžné).
 • Ať váha není vaším jediným měřidlem, může totiž klamat. Při této dietě je naprosto normální nabrat svalovou hmotu i bez cvičení, takže váha by v tomto případě nebyla dostačující. Používejte krejčovský metr a měřte obvod břicha(přes pupík), rukou (střed bicepsu), stehen ( v nejširším místě a přes prsa. Naměřené hodnoty si zapisujte. Pokud se váha nemění a centimetry ubývají, znamená to, že přibývá svalová hmota a tuk mizí.

 

 • V dietě je velice důležitá motivace. Proto zde uvedu několik hlavních motivátorů.
 1. Pokrok v číslech – nastane chvíle, kdy to budete chtít vzdát a taky to pravděpodobně uděláte, pokud neuvidíte jasný pokrok. Proto se pečlivě změřte ještě před zahájením diety ( váha, obvody v cm)
 2. Optický pokrok – důležitá je taky fotka před, na které uvidíte pokrok nejvíce. Účinným nástrojem je tuto fotku vyvěsit např. na ledničku nebo sem na blog
 3. sázka/ soupeř/ parťák – pokud budete s někým soupeřit, podporovat se a mít se  s kým srovnávat, sníží to pravděpodobnost vašeho selhání
 4. Znemožnění selhání – ať se o tom všichni dozví – rozhlaste v okolí a u svých nejbližších, že se chystáte tuto dietu držet. Sociální tlak vám také sníží pravděpodobnost selhání.
 • Pokud by to nefungovalo nebo by jste začali v určité fázi stagnovat ( váha by se zastavila), bude to zapříčiněno pravděpodobně tím, že : 
 1. jíte málo proteinu
 2. pozdě snídáte
 3. mezi jídly máte velký časový rozestup
 4. pijete málo vody
 5. chybí vám nějaký vitamin

Je několik vhodných, účinných (bezpečných a legálních)potravinových doplňků ( polikosanol, flavanoly ze zelených čajů, alicin, kyselina alfa-lipoová), které ale nejsou nutné. Pokud budete mít zájem, napíšu kde se dají koupit a dávkování. 

Pro další info nebo dotazy mi napište na FB Richard Pařízek nebo email Rychart007@gmail.com

1223edb6-fad9-4f15-b36d-254f4db8b09d

Moje výsledky za 3 měsíce v roce 2012 (původní fotku při 90kg bohužel nemám)